Joi 5 februarie 2026 - P.S. Sa Visarion, episcopul Tulcii a luat parte la Palatul Patriarhiei din București la ședința de lucru a Adunării Naționale Bisericești.
Membrii acestui organism central deliberativ s-au întrunit în lucrări pe comisii permanente, după care, în cadrul ședinței plenare reunite, au fost prezentate referatele comisiilor asupra Raportului general (sinteză) anual al Consiliului Național Bisericesc pe anul 2025, privind activitatea în Biserica Ortodoxe Română.

.jpg)
.jpg)
.gif)