Anunturi publice
 Recent a ieşit de sub teascurile tiparului, cel de-al treilea număr al Îndrumătorului pastoral editat de Episcopia Tulcii. Faţa de precedentele, Îndrumătorul Pastoral pe anul 2011 conţine cel mai ridicat volum de pagini şi de articole (516 p. şi peste 30 de articole şi studii), fiind considerat o lucrare de referinţă în peisajul publicaţiilor teologice tulcene. Paginile sale îmbină fericit eforturile clericilor şi laicilor tulceni şi nu numai, care prin condeiul lor încearcă să "deştepte în noi dragostea faţă de Dumnezeu şi faţă de Sfânta noastră Biserică dar şi dragostea şi preţuirea faţă de valorile spiritualităţii culturii româneşti" aşa cum a afirmat P.S. Visarion, Episcopul Tulcii.
Cititorii doritori, vor putea achiziţiona această carte la sediul Episcopiei Tulcii, str. Mircea Vodă, nr. 6A, Tulcea sau la adresa electronică episcopiatulcii@yahoo.com.Site realizat si gazduit de XWD Sibiu