Anunturi publice
               Episcopia Tulcii alături de personalul medical din Spitalul Județean de Urgență Tulcea            Ca urmare a hotărârilor Permanenței Consiliului Eparhial Tulcea din data de 17 martie 2020 privitoare la măsurile spirituale și sociale în contextul pandemiei actuale și ca o extindere a acestor măsuri, Episcopia Tulcii a răspuns apelului public al Spitalului Județean de Urgență Tulcea de a sprijini financiar unitatea medicală în actualul context.

            În acest sens, în data de 30 martie 2020 Episcopia Tulcii a făcut o donație de 20000 lei către Spitalul Județean de Urgență Tulcea, pentru achiziția de materiale sanitare și aparatură medicală necesară combaterii COVID 19.

            Prin această acțiune Episcopia Tulcii continuă să fie alături, cu rugăciunea și cu fapta bună, de toți cei care cu credință în Dumnezeu și cu profesionalism își asumă misiunea de a sluji și ocroti viața și sănătatea oamenilor.

Biroul de presă al Episcopiei Tulcii
Site realizat si gazduit de XWD Sibiu