Anunturi publice
 Marți 22 iunie 2021- P.S. Sa a participat la expoziția ,,Tezaur-Episcopia Tulcii ' vernisată la Muzeul eparhial din Galati cu binecuvântarea I.P.S. Casian, Arhiepiscopul Dunării de  Jos. Evenimentul a fost organizat de Muzeului Istoriei, Culturii şi Spiritualităţii Creştine de la Dunărea de Jos, în parteneriat Episcopia Tulcii, Muzeul Naţional Brukenthal, și Asociația Culturală „Pictor Octavian Smigelschi” din Sibiu.
          La manifestarea culturală desfăşurată în Sala de expoziţii temporare ”Sergiu Dumitrescu“ din cadrul Muzeului eparhial, a participat Înaltpreasfinţitul Părinte Casian, Arhiepiscopul Dunării de Jos, Preasfinţitul Părinte Visarion, Episcopul Tulcii, oameni de cultură, artişti, profesori, preoţi, precum şi elevi şi studenţi gălăţeni.Site realizat si gazduit de XWD Sibiu