Duminică 19 aprilie 2026 - La invitația P.S. Lucian, episcopul Caransebeșului, P.S. Sa a slujit în sobor de arhierei, în Catedrala „Învierea Domnului” din Caransebeș.
În cadrul sfintei liturghii a prezentat credincioșilor mesajul transmis de P.F. Părinte Daniel, patriarhul Bisericii Ortodoxe Române adresat cu ocazia hramului Catedralei episcopale din Caransebeș.

.jpg)
.jpg)
.gif)