Anunturi publice
 Sîmbătă, 26 mai 2012, mănăstirea „Înălțarea Domnului” din orașul Clinton a îmbrăcat veșmînt de sărbătoare cu prilejul aniversării jubileului de 50 de ani de viață și 30 de ani de slujire la altar a starețului sfîntului așezămînt – Prea Sfințitul Irineu, Episcop de Deaborn Heights și Vicar al Episcopiei Ortodoxe Române din America. Sfînta Liturghie a fost oficiată de Înalt Preasfințitul Nathaniel, Arhiepiscop de Detroit al Episcopiei Ortodoxe Române din America, și un sobor de Ierarhi din care a făcut parte Prea Sfințitul Visarion de Tulcea, Prea Sfințitul Timotei de Spania și Portugalia, Prea Sfințitul Nicodim de Edineț și Briceni, Prea Sfințitul Mathias de Chicago si Midwest și omagiatul zilei, Prea Sfințitul Irineu, înconjurați de un impresionant sobor de preoți și diaconi. La Sfânta Liturghie au fost prezenți și foarte mulți creștini.Site realizat si gazduit de XWD Sibiu