Anunturi publice
 Marţi 19 octombrie a.c. Episcopia Tulcii se află în sărbătoare, Preasfinţia Sa Visarion împlineste astăzi 51 de ani. Cu acest fericit prilej Preasfinţia Sa înconjurat de pr. consilieri şi preoţii din Eparhie a săvârşit Sfânta Liturghie arhierească în paraclisul episcopal "Buna Vestire" din Tulcea.
La orele amiezii în Catedrala Episcopală "Sf. Ier. Nicolae" s-a săvârşit o slujbă de Te Deum. aducându-se mulţumire lui Dumnezeu pentru toate binefacerile dăruite Preasfinţitului Părinte Visarion. Apoi la Centru Eparhial, Preasfinţia Sa a oferit o recepţie la care au participat preoţii din eparhie, autorităţile locale, reprezentanţi al altor confesiuni, elevi seminarişti şi credincioşi.
Cu acest prilej angajaţii Episcopiei Tulcii cât şi binecredincioşii tulceni îi urează Întâistătătorului lor:
Întru mulţi, fericiţi şi binecuvântaţi ani!Site realizat si gazduit de XWD Sibiu