Anunturi publice
 Luni 14 decembrie 2020- P.S. Sa a prezidat lucrările Permanenței Consiliului Eparhial Tulcea. În cadrul ședinței au fost analizate o serie de  probleme de natură bisericească, economică, socială, culturală și filantropică.
               Între măsurile adoptate se numără și continuarea derulării programului social -filantropic ,,De Crăciun ne bucurăm cu toții, inițiat și derulat permanent încă din anul 2009, prin care sunt sprijinite 60 de familii defavorizate și cu numeroși membri, din 14 parohii din Propopopiate Tulcea, Babadag și Niculițel.
               Ajutoare financiare au fost acordate în același timp mai multor parohii și persoanelor care au solicitat sprijinul Centrului Eparhial pentru rezolvarea problemelor sociale și medicale.
               Totodată s-a hotărât și susținerea tradiționalului Concert de colinde în data de 20 decembrie a.c. ora 18.00 în Catedrala Episcopală ,,Sf. Nicolae” din Tulcea, care va fi transmis și live pe pagina de facebook a Episcopiei Tulcii.Site realizat si gazduit de XWD Sibiu