Anunturi publice
 Astăzi 19 octombrie a.c. Preasfinţitul Părinte Visarion, Episcopul Tulcii a împlinit frumoasa vârstă de 52 de ani. Cu acest prilej, la orele amiezii în Catedrala Episcopală „Sf. Ier. Nicolae” din Tulcea, a fost săvârşită, de un sobor de preoţi şi diaconi, în prezenţa Preasfinţitului Părinte Visarion, a preoţilor şi credincioşilor, slujba de Te-Deum, mulţumind lui Dumnezeu pentru binefacerile revărsate de Dumnezeu asupra Preasfinţiei Sale şi asupra eparhiei pe care o păstoreşte. 
Cu ocazia aniversării zilei de naştere, Consiliul Eparhial al Episcopiei Tulcii îi urează Preasfinţitului Părinte Visarion Episcopul Tulcii, păstorie îndelungată, multă sănătate, spor în lucrarea pastoral-misionară şi să trăiască 
ÎNTRU MULȚI ȘI BINECUVÂNTAŢI ANI!

Site realizat si gazduit de XWD Sibiu