Luni 14 martie a.c. seara - P.S. Sa va săvârşi slujba Pavecerniţei Mari şi a Canonului celui Mare (I) în Capela Seminarului Teologic din Tulcea.
Marţi 15 martie a.c. seara - P.S. Sa va săvârşi slujba Pavecerniţei Mari şi a Canonului celui Mare (II) în biserica Sf. Gheorghe ( cu ceas) din Tulcea.
Miercuri 16 martie a.c. după masa - P.S. Sa va săvârşi Sfânta Liturghie în biserica Buna Vestire, iar seara va săvârşi slujba Pavecerniţei Mari şi Canonului celui Mare (III) în biserica Sf. Dumitru din Tulcea.
Joi 17 martie a.c. seara - P.S. Sa va săvârşi slujba Pavecerniţei Mari şi Canonul cel Mare (IV) în biserica Schimbarea la Faţă ( rusească) din Tulcea
Vineri 18 martie a.c. după masa - P.S. Sa va săvârşi Sfânta Liturghie a Darurilor mai înainte sfinţite în Catedrala Episcopală Sf. Nicolae din Tulcea,
Sâmbătă 19 martie a.c. - P.S. Sa va săvârşi Sfânta Liturghie în capela Seminarului Teologic din Tulcea.
Duminică 20 martie a.c. – P.S. Sa va săvârşi Sfânta Liturghie arhierească în Catedrala Episcopală Sf. Nicolae din Tulcea.( Duminica Ortodoxiei – procesiunea cu sfintele icoane)