๐“Ÿ๐“ป๐“ธ๐“ฐ๐“ป๐“ช๐“ถ ๐“ต๐“ฒ๐“ฝ๐“พ๐“ป๐“ฐ๐“ฒ๐“ฌ
În perioada 13-16 august 2021 Preasfinศ›itul pฤƒrinte Visarion va avea urmฤƒtorul program:
๐•๐ข๐ง๐ž๐ซ๐ข ๐Ÿ๐Ÿ‘ ๐š๐ฎ๐ ๐ฎ๐ฌ๐ญ ๐Ÿ๐ŸŽ๐Ÿ๐Ÿ
โ—†๏ธŽP.S. Sa va sฤƒvârศ™i Vecernia ศ™i Paraclisul Maicii Domnului în Catedrala episcopalฤƒ.
๐’â๐ฆ๐›ฤƒ๐ญฤƒ ๐Ÿ๐Ÿ’ ๐š๐ฎ๐ ๐ฎ๐ฌ๐ญ ๐Ÿ๐ŸŽ๐Ÿ๐Ÿ
โ—†๏ธŽVa sฤƒvârศ™i la biserica militarฤƒ din Tulcea o slujbฤƒ de pomenire pentru eroii marinari cu prilejul Zilei Marinei.
โ—†๏ธŽVa liturghisi în Capela Seminarului Teologic.
โ—†๏ธŽSeara va oficia slujba Vecerniei ศ™i a Litiei în biserica „Adormirea Maicii Domnului” din Tulcea.
๐ƒ๐ฎ๐ฆ๐ข๐ง๐ข๐œฤƒ ๐Ÿ๐Ÿ“ ๐š๐ฎ๐ ๐ฎ๐ฌ๐ญ ๐Ÿ๐ŸŽ๐Ÿ๐Ÿ
โ—†๏ธŽVa sฤƒvârศ™i Sf. Liturghie arhiereascฤƒ la Mฤƒnฤƒstirea Celic-Dere cu prilejul zilei hramului.
๐‹๐ฎ๐ง๐ข ๐Ÿ๐Ÿ” ๐š๐ฎ๐ ๐ฎ๐ฌ๐ญ ๐Ÿ๐ŸŽ๐Ÿ๐Ÿ
โ—†๏ธŽVa liturghisi în biserica „Adormirea Maicii Domnului ศ™i Sf. Martiri Brâncoveni” din parohia Nifon, prot. Niculiศ›el.