Anunturi publice
 Duminică 10 aprilie a.c. – P.S. Sa Visarion a săvârşit Sfânta Liturghie arhierească în biserica cu hramul "Sf, Epictet şi Astion" din Avezzano, păstorită de P.C. Pr. Daniel Mititelu. Cu acest prilej P.S. Sa a oferit parohiei părticele din moaştele Sf. patroni ai Bisericii. La Sfânta Liturghie au participat o mulţime mare de credincioşi români stabiliţi în această localitate. P.S. a rostit un cuvânt de învăţătură legat de Evanghelia zilei ca şi de rolul postului şi al pocăinţei în pregătirea sufletească a creştinilor pentru întâmpinarea sărbătorilor pascale. O agapă oferită de parohie şi desfăşurată în curtea bisericii a reunit pe toţi participanţi la acest eveniment bisericesc. Tot cu acest prilej au fost binecuvântate şi două noi iconostase realizate în tară şi hărăzite acestui sfânt lăcaş.Site realizat si gazduit de XWD Sibiu