Anunturi publice
In Perioada 26 - 29 iunie 2019- P.S. Sa a participat la Veria-Grecia unde se desfasoara lucrările simpozionului internațional cunoscut sub numele de ,,Pavlia" . Ajuns la cea de a 25-a ediție la simpozionul cu tema ,,Slujirea Bisericii după Sf. Ap. Pavel" participă ierarhi și teologi din întreaga Ortodoxie. În deschiderea lucrărilor Preasfințitul Visarion, episcopul Tulcii, delegat al Bisericii Ortodoxe Române a prezentat Mesajul Preafericitului Părinte Patriarh Daniel intitulat ,,Iubirea milostivă și jertfelnică a lui Hristos pentru oameni-izvor al slujirii misionare a Bisericii". Manifestările vor continua cu prezentarea de referate, urmate de dezbateri și vor culmina cu Sf. Liturghie slujită în sobor de către reprezentanții Bisericilor Ortodoxe autocefale în 29 iunie, ziua de prăznuire a corifeilor apostolilor Petru și Pavel.


Site realizat si gazduit de XWD Sibiu