Anunturi publice
  Astăzi 19 octombrie a.c. Preasfinţitul Părinte Visarion, Episcopul Tulcii a împlinit frumoasa vârstă de 53 de ani. Cu acest prilej, la orele amiezii în Catedrala Episcopală „Sf. Ier. Nicolae” din Tulcea, s-a săvârşit, de un sobor de preoţi şi diaconi, în prezenţa Preasfinţitului Părinte Visarion, a preoţilor şi credincioşilor, slujba de Te-Deum, mulţumind lui Dumnezeu pentru binefacerile revărsate de Dumnezeu asupra Preasfinţiei Sale şi asupra eparhiei pe care o păstoreşte. 
Apoi în sala festivă a avut loc lansarea noului volum al P.S. Sale "Învăţătura mariologică la Sfântul Nicolae Cabasila în spiritualitatea ortodoxă a secolului al XIV-lea" iar apoi P.S. Sa a oferit o recepţie la care au participat stareţi, preoţi şi credincioşi din Eparhia Tulcii. 
 Site realizat si gazduit de XWD Sibiu