Luni 23 februarie a.c. seara P.S. Sa va săvârşi slujba Pavecerniţei Mari şi a Canonului celui Mare (I) în biserica Sf. Gheorghe (cu ceas) din Tulcea.
Marţi 24 februarie a.c. seara P.S. Sa va săvârşi slujba Pavecerniţei Mari şi a Canonului celui Mare (II) la biserica Buna Vestire – paraclis episcopal din Tulcea.
Miercuri 25 februarie a.c. după masa P.S. Sa va săvârşi Sfânta Liturghie în biserica Buna Vestire, iar seara va săvârşi slujba Pavecerniţei Mari şi Canonului celui Mare (III) în Catedrala Episcopală Sf. Nicolae din Tulcea.
Joi 26 februarie a.c. seara P.S. Sa va săvârşi slujba Pavecerniţei Mari şi Canonul cel Mare (IV) la biserica Sf. Grigorie Luminătorul – armenească din Tulcea
Vineri 27 februarie a.c. după masa P.S. Sa va săvârşi Sfânta Liturghie a Darurilor mai înainte sfinţite în Catedrala Episcopală Sf. Nicolae din Tulcea,
Sâmbătă 28 februarie a.c. dimineata P.S. Sa va săvârşi Sfânta Liturghie în capela Seminarului Teologic din Tulcea şi va participa la serbarea prilejuită de hramul acestuia.